Ergenlik dönemindeki cinsel yargılar

Yazan: 06 Nisan 2012  
Kategori: Kadınca

Cinsiyetiniz ne olursa olsun her zaman içinizden ilişkiye girmek geçer. Bunun sebebi ise vücudunuzun salgıladığı hormonlardı ve onları kontrol altına almanız imkansızdır. Bu hormanların en fazla gençlerde ergenlik dönemi olarak ifade edilen dönemde salgılanır ve dikkat dağınıklığına sebep olur. Cinsel dürtülerinizi geçirmenin 2 yolu vardır. Birincisi sizi cinsel dürtüye yönlendiren ortamdan ayrılmak ve başka birşeylerle uğraşmak, ikincisi ise kendinizi farklı yollarla tatmin etmektir.

Ergenlik döneminde erkeklerin %96′sının cinsel ilişkiye girme isteği daha önceki yıllarına göre artmaktadır. Bu istek beraberinde hırçınlık ve şiddet duygusunuda beraberinde getirir ki buda ergenlik dönemindeki şiddet isteğinin sebebini açıklamaktadır.

Ergenlik döneminde kızların ise %88′inin cinsel ilişki isteği önceki yıllarına göre artmıştır. Bu istek kızlarda ise beraberinde kıskançlık ve dikkat çekme duygularını beraberinde getirir ve buda kızlarınızın, kız arkadaşlarınızın neden asabi veya kendisine zarar vermek istediklerini açıklamaktadır.

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!