Müşteriler bu reklama çok kızdılar

Yazan: 09 Haziran 2012  
Kategori: Magazin Haber

İngiliz lüks giyim firması Harvey Nichols, yeni reklam kampanyası yüzünden eleştiriliyor.

İngiliz basınından The Daily Mail gazetsinde yer alan habere göre; indirim günlerini duyurmak için hazırlanan afişlerde,kadın ve erkek modellerin altını ıslattığı görülüyor.

Posterde “Harvey Nichols indirimi başladı. Heyecanınızı kontrolaltında tutmaya çalışın” deniyor. İngiltere ’deki Knightsbridge bölgesinde bulunan Harvey Nichols şubesinin müşterileri, reklamları “feci derecede ahmakça” ve “itici” bulduklarını söyleyerek, Twitter’da şikayetlerini dile getirdiler. “Bu reklam beni alışveriş yapmak konusunda hiç mi hiç heyecanlandırmadı”, “Kusura bakmayın Harvey Nichols ama, bu reklamlar gerçekten iğrenç”, “Bu reklama yüzünden ürünlerin kirli olduğunu düşünmeye başladım” şeklinde Tweet’ler yapılıyor.

Harvey Nichols’tan bir sözcü ise reklamı savunarak, “Kampanyayı yaz indirimini duyurmak için hazırladık. Reklamda indirim heyecanına neşeli ve esprili bir şekilde yer verdik. Reklamlarımızdaki görüntüler, herkestarafından bilinen bir cümlenin görsel olarak tarifiydi. Kampanyanın hazırlandığı sıralarda, bu sözün popülerkültürde ve sosyal medyada nasıl kullanıldığını araştırdık ve herkes tarafından, sürekli kullanıldığını görünce de kullanmaya karar verdik” açıklamasını yaptı.

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!