SEVGİLİSİNİN ESKİ EŞİNDEN TUBA ÜNSAL’A MESAJ

Yazan: 05 Mayıs 2012  
Kategori: Magazin Haber

Gazeteci Mirgün Cabas’ın kızı Leyla’nın annesi Radikal yazarı Evrim Sümer bugünkü yazısında okurlarına içini döktü. Köşesinde ve Twitter’da yazdıkları ile eski eşi Mirgün Cabas’a ve sevgilisi Tuba Ünsal’a mesaj gönderdiği, mağdur kadını oynadığı eleştirilerine ise tepki gösterdi.
İşte o yazı:
KÖŞEMİ KIZIMA BORÇLUYUM
Kişiyi nasıl bilirsin diye sormuşlar. Kendim gibi, demiş
Bu sayfalardaki ilk günümde, bu köşeyi Twitter’a ve kızıma borçluyum demiştim. Radikal, beni bir Hürriyet grubu çalışanı olduğum için değil, ‘AnneOlmak’ başlıklı Tweet’lerimi sevdiği için burada yazmaya davet etti. Özetle, ben Twitter’da öncelikle anne olarak varım. Dolayısıyla bu konuda yazmam normal. Di mi? Di.
Peki neden, kalkıp da “Bekâr annenin çaresiz kaldığı an, kızının sabaha karşı uyanıp, babaaa diye ağlaması” yazınca herkes fokur fokur kaynıyor, fıkır fıkır oynuyor? Neden, “Leyla sümüklüböceğe âşık oldu” dediğimde sorun olmuyor da, bunu yazınca oluyor? Benim için ikisinin hiç farkı yok. O, anneliğin bir yanıysa, bu öbür yanı.
MAĞDUR DEĞİLİM
Mağdur edebiyatı yapıyorsun diyenler… Ben mağdur değilim. Bu olayın olduğu gece, kocasından ayrılmamış ama seyahatte bir kadın olabilirdim. Evet, o an çaresizdim, çünkü çocuk denen insan cinsi o saatte her şeyi uyku arası yapıyor, uyanmıyor. Uyanmadığı için de laf anlamıyor. Bakın ne yazdım: “O an” çaresizdim. Toplasan yarım saat etmez. Geriye ne kalıyor: 23,5 saatX7 günX365 gün. Bana çaresiz, mağdur vs. diyen herkese meydan okurum.
ESKİ EŞİME MESAJ YOLLAMIYORUM
“Ayrıldığın eşine mesaj yolluyorsun” diyenler… Kızımın babasına bir şey söylemek istediğim zaman elektronik posta, cep telefonu gibi teknolojileri kullanıyorum. Söylemek istediklerimi direkt iletiyorum. Bu iletişim ikimizin arasında özel olarak yürüyor, kamuya ve üçüncü kişilere açık değil. Bu bağlamda etrafta mesaj vermek isteyebileceğim kimseyi görmüyorum.
SAHİPLENENLER TETİKÇİ DEĞİL VİCDAN SAHİBİ
“Twitter eliyle tetikçilik yapıyorsun” diyenler… Bu hayatta kimsenin eline ihtiyacım yok Allah’a şükür. Kendi elim, dilim bana yeter. Öyle, birilerini galeyana getirip birilerinin üzerine saldırtmak bana uymaz, ben onlardan değilim. Beni gıyabımda sahiplenen, duygusal bağ kuranlara da tetikçi değil, vicdan sahibi veya empati yapabilen insan denir. Bir tür homo sapien yani. Son mesajım ‘Schadenfroh’ tanımının kanlı canlı örneği hemcinslerime: Darısı başınıza!

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!